• Home
  • Załatw sprawę w e-urzędzie Skarbowym lub umów wizytę osobistą online
Image

Załatw sprawę w e-urzędzie Skarbowym lub umów wizytę osobistą online

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. W imieniu Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku zachęcamy do załatwiania spraw skarbowych online, przez e-Urząd Skarbowy, w serwisie www.podatki.gov.pl.

Poza rozliczeniem różnego rodzaju podatków, m.in. takich jak PIT, CIT, VAT, akcyza, przez powyższy serwis można również umówić się na wizytę osobistą w urzędzie skarbowym, kiedy sprawa wymaga takiego załatwienia. Umówienie wizyty pozwala szybko i komfortowo załatwić sprawy w urzędzie skarbowym. Bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

e-Urząd Skarbowy

Jest budowany etapami do września 2022 r. Już teraz można mieć dostęp m.in. do zeznań podatkowych w usłudze Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Istnieje możliwość płatności online na rzecz organów skarbowych oraz zapoznania się z historią płatności. Można również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. Serwis pozwala na złożenie w formie elektronicznej niektórych pism np. zawiadomienia ZAW-NR, pisma w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosku o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań. Sprawy można załatwić z każdego miejsca 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Wizyta w urzędzie skarbowym

W sytuacjach, gdy nie można załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i można umówić wizytę, rezerwując termin oraz godzinę. Najprościej zrobić to przez Internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.

Wizyty nie trzeba umawiać jeśli chodzi o zostawienie dokumenty w urnie (bez potwierdzenia odbioru).