• Home
  • Lista aktualności
  • Pakiet Bezpłatnych Przejazdów - przedłuż ważność swoich uprawnień na rok szkolny 2023/2024
Image

Pakiet Bezpłatnych Przejazdów - przedłuż ważność swoich uprawnień na rok szkolny 2023/2024

Pakiet Bezpłatnych Przejazdów to jeden z pakietów na Pruszczańskiej Karcie Mieszkańca, który mogą otrzymać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku od 7 lat do ukończenia 20 roku życia. Osoby, które posiadają aktywny Pakiet Bezpłatnych Przejazdów, mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej na liniach 132, 200, 205, 207, 232 oraz N5. W razie kontroli należy przedstawić do sczytania Pruszczańską Kartę Mieszkańca (elektroniczną lub plastikową). Posiadając Pruszczańską Kartę Mieszkańca, nie trzeba okazywać żadnych dodatkowych dokumentów.

Pakiet Bezpłatnych Przejazdów jest ważny do 31 października danego roku szkolnego, zatem pakiet uzyskany w roku szkolnym 2022/2023 straci ważność 31 października 2023 r. Więcej informacji o pakiecie można znaleźć na stronie: www.mieszkamwpruszczu.pl.

Jak uzyskać Pakiet Bezpłatnych Przejazdów na rok szkolny 2023/2024?
Aby móc wnioskować o Pakiet Bezpłatnych Przejazdów należy posiadać aktywne konto w programie Pruszczańskiej Karty Mieszkańca oraz mieć aktywne uprawnienia do Karty Mieszkańca (sprawdź uprawnienia wchodząc na swoje konto i klikając zakładkę Profil), w tym aktywny Pakiet Mieszkańca. Konieczne jest także zweryfikowanie statusu ucznia przy pomocy legitymacji szkolnej. Zasady dotyczące tej weryfikacji, a co za tym idzie, otrzymania i odnawiania uprawnień do Pakietu Bezpłatnych Przejazdów są zależne od wieku:
  • dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat okazują legitymację tylko raz, w momencie gdy pierwszy raz składają wniosek o pakiet. Zatem jeśli dziecko miało już Pakiet Bezpłatnych Przejazdów i posiada aktywne uprawnienia do Pruszczańskiej Karty Mieszkańca, w tym aktywny Pakiet Mieszańca, to uprawnienia do Pakietu Bezpłatnych Przejazdów zostaną nadane automatycznie do 31 października 2023 r. Nie trzeba składać wniosku i weryfikować uprawnienia.
  • osoby w wieku 18-20 lat obowiązane są okazać legitymację szkolną lub zaświadczenie o kontynuacji edukacji raz w roku najpóźniej do 30 października, w momencie dodawania Pakietu Bezpłatnych Przejazdów na kolejny rok szkolny. Ta grupa samodzielnie odnawia pakiet, nie ma możliwości przedłużenia go automatycznie. Wniosek o przedłużenie pakietu można złożyć osobiście lub elektronicznie po zalogowaniu na konto mieszkańca - od 19 października 2023 r.
UWAGA - do bezpłatnych przejazdów uprawnione są wyłącznie osoby uczęszczające do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które nie ukończyły 21 lat.

Gdzie znajdę wniosek o odnowienie lub wydanie Pakietu Bezpłatnych Przejazdów?
  • Elektronicznie. Zaloguj się na stronie www.mieszkamwpruszczu.pl, kliknij w górnym menu na „zaloguj się”, wpisz swój login oraz hasło. Po zalogowaniu się wybierz zakładkę "Karta i pakiety", następnie kliknij przycisk "Dodaj nowe pakiety". Wybierz pakiet „2023/24 Pakiet Bezpłatnych Przejazdów” i postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie.
  • Osobiście. Zgłoś się do Autoryzowanego Punktu Obsługi Pruszczańskiej Karty Mieszkańca z ważną legitymacją szkolną.
Pakiet Bezpłatnych Przejazdów na nowy rok szkolny 2023/2024 dostępny będzie, zarówno dla osób wnioskujących po raz pierwszy, jak i odnawiających pakiet, od 19 października 2023 r.

Schemat uzyskiwania uprawnień do Pakietu Bezpłatnych Przejazdów można pobrać w pliku PDF.