x
Image

Odliczamy dni do otwarcia sezonu 2023 w Cukrotece!

Na pomorską mapę ciekawych miejsc i atrakcyjnych wydarzeń powraca Cukroteka, czyli przestrzeń kreatywna, która powstała na terenie dawnej Cukrowni w Pruszczu Gdańskim. Oficjalna inauguracja sezonu już w tę sobotę, 3 czerwca! W planie na pierwszy „Rowerowy Weekend Otwarcia” jest m.in. koncert artystów z Kuźni Talentów, animacje, rodzinne grillowanie i … start miejskiego przejazdu “Rowerem przez Pruszcz”!

Cukroteka to przestrzeń kreatywna na terenie Cukrowni przy ul. Chopina 17 w Pruszczu Gdańskim. Powstała z inicjatywy NDI Development, która jest nowym właścicielem tego terenu.
- Przejmując Cukrownię mieliśmy pewność, że chcemy, aby było to miejsce otwarte dla wszystkich. Ubiegłoroczny sezon w Cukrotece udowodnił, że nie pomyliliśmy się – Pruszczanie i nie tylko dobrze się w niej czują. Chcą tu obcować z kulturą, uprawiać sport, spędzać czas z rodziną i nie tylko. Zainteresowanie Cukroteką przerosło nasze oczekiwania. Dlatego ogromnie się cieszę, że startujemy z drugim sezonem! Jedno jest pewne, w tym roku atrakcji będzie więcej niż w ubiegłym. Gorąco zapraszamy! – mówi Bartłomiej Oset, Wiceprezes NDI Development.
 
Rowerowy start Cukroteki
Oficjalny początek sezonu letniego zaplanowano na 3 czerwca 2023 r., na godzinę 14. W programie jest m.in. rodzinne grillowanie, pokaz pierwszej pomocy z ambulansem oraz animacje dla dzieci - warkoczyki, brokatowe tatuaże, skręcane baloniki i malowanie twarzy. O godzinie 18 na scenie pojawią się artyści z Kuźni Talentów.
Z kolei w niedzielę, 4 czerwca 2023 r., Cukroteka będzie otwarta od godziny 12. O godz. 14 odbędzie się wspólna rozgrzewka, a po niej wystartuje przejazd „Rowerem przez Pruszcz”, którego głównym organizatorem jest Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Na uczestników rowerowego rajdu czekają upominki. W planie na ten dzień jest też wspólny grill, zabawy i możliwość pomiaru cukru.
 
Spacery Śladem Cukrowników
Tradycyjnie wraz z początkiem sezonu startują też Spacery Śladami Cukrowników, które będą się odbywały z przewodnikiem, w każdą niedzielę. Są one okazją do poznania terenów Cukrowni oraz historii i ciekawostek z nią związanych. Co ważne, aby wziąć w nich udział, należy się wcześniej zapisać poprzez formularz on-line: https://www.cukroteka.pl/spacery. Póki co możliwe są rezerwacje na najbliższą niedzielę, 4 czerwca 2023 r. W tym dniu udział w wycieczce po Cukrowni będzie bezpłatny. Zapisy na kolejne niedziele zostaną uruchomione już wkrótce – koszt to symboliczne 5 złotych.
Poza tym na gości Cukroteki będzie czekać strefa gastronomiczna z dobrym jedzeniem.
- Pojawią się food trucki z zapiekankami, kontener z hot-dogami, frytkami i napojami. Będzie też grill, lodziarnia, stoisko z piwem i tapasami. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Dawid Tarkowski, operator Cukroteki. – Mogę też zdradzić, że każdy weekend to nieco inna oferta, zarówno gastronomiczna, jak i kulturalno-rozrywkowa. Będzie np. „Malowanie przy winie”, „Weekend Baniek Mydlanych”, „Festiwal Roślin”, zloty samochodów i motocykli, muzyka na żywo, turnieje siatkówki i koszykówki, zajęcia fitness i wiele, wiele więcej.
 
Cukroteka.pl
W czerwcu Cukrownia będzie otwarta w piątki w godzinach 16:0022:00, w soboty 14:00-24:00 i w niedzielę 12:00-20:00. W wakacje, czyli od lipca te godziny się wydłużą. Szczegółowy plan imprez na cały sezon w Cukrotece podamy już wkrótce. Aktualności należy szukać na stronie cukroteka.pl oraz na naszym profilu w mediach społecznościowych.