• Home
  • Kolejne medale młodych pruszczan w Taekwon-do
Image

Kolejne medale młodych pruszczan w Taekwon-do

W dniach 23-25.10.2020 r. na terenie Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie odbyły się 27 Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego reprezentowała 15 osobowa ekipa w składzie 12 zawodników wraz z trenerami Dorotą Mazur i Przemysławem Czerwińskim oraz sędzią Rafałem Mach.

Dwa dni sportowych zmagań zaowocowały aż 4 medalami. Klaudia Reszka zdobyła srebrny medal i Wicemistrzostwo Polski, natomiast Wojciech Boroch, Kamil Starczewski oraz Szymon Banakowicz zdobyli brązowe medale odpowiednio w kategoriach: walki +70 kg, walki + 46 kg, układy stopni uczniowskich.

Pozostali zawodnicy pomimo zaciętych pojedynków i pozostawionego serca na macie niestety zostali poza podium, ale z dużym bagażem doświadczeń. Dla większości z nich był to debiut na tak ważnej imprezie jaką są Mistrzostwa Polski. Już sam start jest więc ogromnym sukcesem.

Dzięki zdobytym medalom i punktom Klub Taekwon-do AN-DO jest na 9 miejscu wśród 48 sklasyfikowanych klubów.

Przed Klubem Taekwon-do AN-DO został ostatni występ w tym sezonie. Tym razem,  jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli najmłodsza grupa zawodników wystąpi w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbędą się w dniu 21 listopada 2020 roku w Gdańsku.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za ostatnie występy w tegorocznym sezonie sportowym.