Image

Wspieraj lokalnie - rozlicz PIT i przekaż 1% pruszczańskim OPP

Miasto Pruszcz Gdański przystąpiło do projektu „Wspieraj lokalnie”, który organizowany jest przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Program ma na celu umożliwienie organizacjom pożytku publicznego bardziej efektywnego pozyskiwania funduszy z 1% podatku dochodowego  oraz szerzenie idei świadomej regionalnej pomocy.

W ramach tego programu w ręce mieszkańców trafi bezpłatny program do rozliczania podatków – “PITax.pl Łatwe podatki”, dzięki któremu można samodzielnie, w przejrzysty i prosty sposób dokonać rozliczenia deklaracji PIT za 2020 rok. Aplikacja umożliwia także przekazanie 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego.

Pamiętaj, to ważne! W rozliczeniu rocznym wpisujemy adres pod którym faktycznie mieszkamy. Fakt ten jest istotny szczególnie w przypadku osób, które posiadają inny adres zameldowania i zamieszkania.
Na rozliczenie z fiskusem mamy czas do piątku 30 kwietnia 2021 r.  Aby skorzystać z możliwości rozliczenia się za pomocą programu “PITax.pl Łatwe podatki” należy kliknąć na ikonę "Rozlicz PIT w Pruszczu Gdańskim" znajdującą się na dole witryny internetowej www.pruszcz-gdański.pl. Rozliczających PIT dodatkowo zachęcamy do skorzystania z listy lokalnych OPP dostępnej w programie i przekazania 1% lokalnym organizacjom, które działają w Pruszczu Gdańskim i pomagają naszym mieszkańcom.